Zilele Orașului Seini – ,,Cetatea Zynyr”

Zilele Orașului Seini

În perioada 14-15 iulie 2018, în orașul Seini din județul Maramureș, areloc o nouă ediție a evenimentului Zilele Orașului Seini – ,,Cetatea Zynyr”, ediția XXI-a-2018.

Manifestările se vor desfășura în centrul orașului și vor cuprinde o serie de activități culturale, sportive și nu numai, adresate tuturor vârstelor.

Organizatori sunt:Primăria Orașului Seini în colaborare cu instituțiile din subordine și cu sprijinulConsiliul Județean Maramureș.

Programul manifestărilor este următorul:

SÂMBĂTĂ, 14 Iulie 

  • Ora 9,00, pe terenul sintetic de sport
  • Meci tradițional de fotbal PRIMĂRIE – PROFESORI
  • Oră 10,00, la Restaurantul „Chilli” C
  • Concurs de șah „CUPA COMJA”, ediția a XX-a
  • Ora 11,00, pe Terenul de tenis de câmp, „Aurel Pop”, Seini
  • Turneul „Cupa Seini”, ediția a IV-a
  • Ora 12,00, la Sală Sporturilor „Gelu Carabat”
  • Turneul de handbal „Cupa Seini”, ediția a X-a
  • Ora 16,30, la Galeria de Artă a Casei de Cultură Seini
  • VERNISAJ EXPOZIȚIE DE PICTURĂ
  • NICOLAE POP – 80 DE ANI
    „EXPOZITIE ANIVERSARA”
  • Moment artistic susținut de Ujlaki Mark și Gabriel Ghiulvesi
  • Ora 17,30, la Restaurantul „Still” Seini
  • LANSARE DE CARTE IOANA OLANDRA KADÂR
    „TRANSCENDENT”
  • Moment artistic susținut de grupul folk „Clasic”, Baia Mare
  • Ora 20,00, la Monumentul Eroilor
  • Depuneri de coroane aniversare
  • Nicu Moldovan – 80 de ani
  • Concert fanfară „Stibina” a orașului Tautii Magheraus
  • Formația de majorete
  • PARADĂ ȘI DESCHIDEREA OFICIALĂ
  • Festivitate de premiere

    CONCERTE ÎN AER LIBER

  • Ora 20,30 – „SCOALA DE ROCK” SEINI
  • Ora 21,00 – Trupă „ATTITUDE”
  • Ora 21,30 – LORA
  • Ora 22,30 – THE MOTANS

DUMINICĂ, 15 Iulie 

  • Ora 12,00, la Scenă în aer liber – Platou
  • TINERE TALENTE SEINENE
  • TEODORA DANTAUSA NICOLETA VALCU
  • ANTONIA POP ELIȘA POP
  • Ora 12,30
  • Festivitatea de premiere a Nunții de Aur
    „50 de ani de armonie și intelegere”
  • Ora 13,00 – REGAL FOLCLORIC
  • ANSAMBLUL FOLCLORIC NAȚIONAL
    „TRANSILVANIA”
  • ANGELA BUCIU
  • TRUPĂ „RADU MOS”
  • ALINĂ TÂRAU ANDREEA CHISE GINA HANDRO
  • Ora 16,00 – la Casă Orășenească de Cultură Seini
  • LANSARE DE CARTE
  • FARKAS IMRE și TAMÁSI ATTILA
    „S mi vagyok én, kérded” („Si ce sunt eu, intrebi”)
  • Ora 17.00 – la Scenă în aer liber
  • FORMAȚIA DE DANSURI „DANTAUSII”
  • Palatul Copiilor Baia Mare
  • Prof. coregraf Măria Seraz
  • Ora 17,30 – SPECTACOL PENTRU COPII
    ELLA BELLA
  • Ora 18, 15 – Festivitate de premieri sportive
  • Ora 18,30 – FORMAȚII ARTISTICE MAGHIARE
  • Ora 19,30 – Trupă THE LAYDOWNS
  • Ora 20,00 – IVAN CATASTA (ITALIA)
  • Ora 21,00 – TALISMAN
  • Ora 22,00 – VOLTAJ
  • Ora 22, 50 – SPECTACOL DE ARTIFICII

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*